Festiwal Umiejętności w GCE - II edycja już za nami!

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych pod honorowym patronatem Prezydenta Gliwic Pana Zygmunta Frankiewicza w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach odbywał się po raz drugi.
5 listopada nastąpiło uroczyste rozpoczęcie przedsięwzięcia, podczas konferencji inaugurującej swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Dyrektor Delegatury Gliwice Kuratorium Oświaty w Katowicach Pan Jacek Tarkota, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Gliwicach Pan Andrzej Zarzycki oraz Dyrektor Cechu Pan Wiesław Jabłoński, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach Pani Bogna Dobrakowska, Dyrektorzy gliwickich szkół.
Od 5 do 9 listopada uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów uczestniczyli w warsztatach: mechanicznych, fryzjerskich, mechatronicznych, analizy kolorystycznej, chemicznych przygotowanych dla nich przez nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.
W sumie w ciągu 5 dni naszą szkołę odwiedziło 524 uczniów pod opieką 20-stu opiekunów, z 10-ciu gliwickich szkół. W organizacji przedsięwzięcia wzięło udział ok. 90-ciu uczniów oraz 30-stu nauczycieli GCE.
Wszystkim zaangażowanym w wymienione działania serdecznie dziękujemy!!!
Organizatorzy