Mistrzostwa Śląska w Lekkoatletyce – Bielsko Biała 2023

24 maja 2023 r. uczniowie Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach brali udział w mistrzostwach lekkoatletycznych w Bielsku Białej. Impreza została zorganizowana przez Śląską Wojewódzką Komendę OHP w Katowicach. W zawodach brało udział trzynaście drużyn reprezentujących szkoły branżowej I stopnia z obszaru województwa śląskiego. Nasza reprezentacja zdobyła jeden złoty, dwa srebrne oraz jeden brązowy medal. Pierwsze miejsce zdobył Kamil Zombek w biegu na 100 m, drugie miejsce zajął Jacek Moś w biegu na 800 m oraz sztafeta 4x100m chłopców. Brązowy medal w pchnięciu kulą zdobyła Oliwia Zając. Były to nasze drugie mistrzostwa organizowane w Bielsku Białej, gdzie szkołę reprezentowała młodzież klas branżowych. Należy nadmienić, że dzięki zaangażowaniu uczniów w tym roku już odnieśliśmy duży sukces przywożąc trofea.
Chcemy podziękować wychowawcom hufca pracy oraz nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie i zaangażowanie. A młodzieży za godne reprezentowanie Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach. Serdeczne GRATULACJE!!!
Szkołę reprezentowali uczniowie klas wielozawodowych: Kamil Zombek, Jacek Moś, Łukasz Kycia, Jakub Litaszenko, Kacper Przytocki, Kacper Szczepaniak, Julia Wojdyła, Natalia Jankowska, Oliwia Zając.
Przygotował: wychowawca Daniel Sawicki